A domonkos rendi szerzetesek barokk műemlék temploma 1700 és 1765 között épült. A homlokzaton Madonna szobor, a két oldalfülkében pedig Hebenstreit József Szent Domonkos és Aquinói Szent Tamás szobra látható. Az épületegyüttes később átkerült a pálosok majd az angolkisasszonyok rendjének tulajdonába. Az 1838-as nagy pesti árvíz idején a templomban két méter magasan állt a víz, és a 19. század végétől az épület több külső-belső felújításon esett át. A legújabb munkálatoknak köszönhetően a szentély ma már eredeti szépségében látható, és megtörtént a korábban lemeszelt mennyezeti és falképek többségének helyreállítása is. A főoltárkép restaurálása 2021-ben készült el: a festményen Szent Domonkos látható, amint átveszi a Szűzanyától a rózsafüzért. A templom 2018-tól a Gödöllői Premontrei Apátsághoz tartozik.

Az orgonáról

Budapest pesti oldalának egyik legpatinásabb belvárosi utcájában, a Váci utcában álló barokk templom első orgonáját 1801-ben Herodek József orgonaépítő készítette. Ezt az egy manuálos hangszert 1893-ban bővítette és átépítette a Jägerndorf-i Rieger cég, az eredeti, gyönyörű, késő barokk homlokzat és a mechanikus rendszer megtartásával. 1951-ben a budapesti Rieger Orgonagyár felújította, néhány sípsorát átalakítva.

A hangszer jelenleg két manuálon és pedálon 25 sípsorral rendelkezik. Az orgonaház tetején barokk szobrok, a bibliai, hárfázó Dávid király és két angyal látható.

A hangszer Budapest legrégebbi, működő orgonája. Gyönyörű hangzása, felépítése lehetővé teszi az orgonairodalom jelentős részének előadását. Hangja és esztétikuma harmonikus egységben van a templom belső terével.

Pedál (C-d1)

I. manuál (C-g3)

 Subbasszus 16’ Principál 8’
 Kontrabasszus 16’ Burdon 16’
 Födött pommer 8’ Födött 8’
 Oktávbasszus 8’ Gamba 8’
 Quintadéna 4’ Erdei fuvola 4’
 Cello 8’ Salicional 8’
 P+I Unda maris 81
 P+II Oktáva 4’
  Svájcisíp 2’
  Kornét 4 sor 4’
   Mixtura 4 sor 2 2/3
  I+II
   

II. manuál (C-g3)

Lábkapcsolók

 Olasz principál 4’ Reg. cresc.
 Csöves fuvola 8’ Redőny
 Flute harmonique 8’  
 Aeolin 8’  
 Vox coelestis 8’  
 Dolce 4’  
 Oktáva 2’  
 Cimbel 3 sor 1/4’